Verona Graffiti Jam

Kolor Szok – Verona Graffiti Jam to happening 15 najlepszych młodych polskich artystów graffiti, którzy w weekend 22-23 października pomalują część płotu wokół budowy we Wrocławiu przy rondzie Powstańców Śląskich. Powstaje tam ekskluzywny apartamentowiec i biurowiec Rondo Verona.

Do wypełnienia kolorami jest 250m2 szarej blachy. Na tej przestrzeni piętnastu ludzi z całej Polski udowodni, że grafitti to też sztuka. Sztuka młodych, sztuka miasta. Malować będą najlepsi graficiarze. Przewidywany jest też twórczy udział dziennikarzy i dyrektorów włoskiego developera.
„Na polskich budowach takie twórcze podejście jest rzadko spotykane. Włoska wyobraźnia podpowiada nam, że awangardowa sztuka i świat zaawansowanych technologii w nowoczesnym budownictwie idą w parze” mówią szefowie Verona Building, firmy która buduje apartamentowiec. „Szare płoty muszą zniknąć! Pomalowanym ogrodzeniem, a potem niebanalnym budynkiem proponujemy nową estetykę: dzięki nam zmieni się oblicze okolicy”.
Celem imprezy – oprócz pomalowania części płotu wokół placu budowy – jest bowiem budowa wizerunku firmy Verona Building, jako mecenasa awangardowej sztuki, ale także mecenasa estetycznego patrzenia na świat.

O happeningu już mówią w Internecie i na ulicach Wrocławia, jak to „mają zjechać jacyś graficiarze malować płoty”. Będzie jeszcze głośniej. Podczas dwudniowej akcji będą relacje w telewizji, a w radiu nawet na żywo.

Sponsorzy:

  • Sponsor główny: Verona Building – deweloper
  • Sponsor: Montana – farby
  • Partnerzy: Red Bull – napoje, Clinic – ubrania


Patroni Medialni: TVP3 Wrocław, VIVA Polska lub MTV lub 4FunTV, Radio BIS, Hiro, A4, Ślizg, Dos Dedos, Biznes Wrocławski, Poland Monthly, Art & Bussines