Concerto Verona - Wrocław
Concerto Verona - Wrocław
Wrocław to najdynamiczniej rozwijające się polskie miasto, które przyciąga inwestorów z całego świata, słynie z niepowtarzalnych imprez kulturalnych i doskonałych wyższych uczelni. Daje możliwość wielostronnego rozwoju, jest miastem spotkań ludzi biznesu, nauki i sztuki. Międzynarodowy port lotniczy, przebiegająca przez obrzeża miasta autostrada, dworce kolejowe i porty żeglugi rzecznej zapewniają sprawne połączenie komunikacyjne z dowolnym punktem globu, a tym samym potwierdzają stabilną pozycję Wrocławia wśród najważniejszych miast Europy.

Jednocześnie Wrocław – stolica Dolnego Śląska – nie zatraca swego niezwykłego charakteru. Na każdym kroku można dostrzec jego bogatą historię i niepowtarzalną urodę, docenianą zarówno przez mieszkańców, jak i gości. Położony u podnóża Sudetów, poprzecinany licznymi kanałami i dopływami Odry Wrocław jest metropolią o niezwykłym układzie urbanistycznym, unikalnym miastem 12 wysp i 112 mostów.
Na prestiżowej Wielkiej Wyspie powstał luksusowy zespół apartamentów Concerto Verona – enklawa ciszy i spokoju w pulsującym sercu Wrocławia. Lokalizacja jest wyśmienita nie tylko z powodu wyjątkowo atrakcyjnego sąsiedztwa, do jakiego zaliczyć należy m. in. Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, zespół terenów wystawowych z Iglicą, Stadion Olimpijski czy zoo, lecz również ze względu na elitarny charakter osiedla Zalesie, będącego ekskluzywnym willowym przedmieściem. Zalesie, jak cała Wielka Wyspa, należy do historycznego centrum Wrocławia – dzielnicy Śródmieście, a zatem dostęp do centrów handlowo-usługowych, rozrywkowych i naukowych jest szybki i prosty. Czegóż można chcieć więcej?

Lokalizacja

Concerto Verona powstało w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Doskonała lokalizacja otwiera przed mieszkańcami szerokie możliwości wypoczynku i rekreacji w pobliżu własnego domu.
W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się jeden z największych wrocławskich parków – chroniony krajobrazowy Park Szczytnicki o powierzchni niemalże 100 ha.
W okolicy, na Wielkiej Wyspie, znajduje się również słynne wrocławskie zoo, Hala Ludowa, w której odbywają się liczne imprezy sportowe, widowiskowe bądź targowe oraz zbudowany w latach 30. XX w. kompleks sportowy zwany Stadionem Olimpijskim.

Architektura

Concerto Verona to zespół sześciu luksusowych budynków o nowoczesnej architekturze i oryginalnej stylistyce. Przestrzenne i funkcjonalne apartamenty zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających. Kompleks jest kameralny i przyjazny, składa się z 30 mieszkań o powierzchni 100-150 mkw.

Elegancja i wytworna prostota, dbałość o najdrobniejszy detal oraz zastosowanie najlepszych materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych to gwarancja najwyższej jakości i niepowtarzalnego stylu. Liczne przeszklenia nadają kamiennym budynkom lekkości, a zarazem pozwalają podziwiać imponującą panoramę. Całość dopełniają drewniane okna i drzwi oraz marmurowe elewacje, tarasy, loggie i balkony z oryginalnymi szklanymi balustradami.

Z równą wirtuozerią zadbano o wnętrza, nie zapominając o żadnym szczególe. Zatem podłogi są wzbogacone o izolację akustyczną, kominki w salonach posiadają oddzielny pion wentylacyjny, podłączenie telefoniczne i internetowe jest dostępne zarówno w salonach, jak i pokojach oraz mansardach, a izolacja termiczna i elektryczna wykonana z wyjątkową dbałością. Harmonijne dopełnienie to bezszelestne windy oraz podziemne garaże z podgrzewaną rampą i otwieraną radialnie bramą. Concerto Verona to idealne miejsce dla osób ceniących jakość, nowoczesność i wygodę.

Bezpieczeństwo

Concerto Verona to enklawa spokoju, bezpieczeństwa i prywatności w ekskluzywnych apartamentowcach.
Teren osiedla będzie ogrodzony, strzeżony i monitorowany przez 24 godziny na dobę. Eleganckie dwuskrzydłowe drzwi wejściowe do budynku w okleinie z orzecha afrykańskiego będą w istocie pancerne i wyposażone w elektryczne zamki.
W budynku znajdą się również bezpieczne szyby oraz inne akcesoria gwarantujące pełną ochronę rodzin i mieszkań. Drzwi dzielące piwnice i korytarze w razie pożaru automatycznie odetną drogę ogniowi. Urządzenia alarmowe zareagują na niepożądany ruch wewnątrz pomieszczeń. Videdomofon pozwoli upewnić się czy warto otworzyć drzwi.

Rekreacja

Concerto Verona powstało w jednym z najpiękniejszych zakątków Wrocławia. Doskonała lokalizacja otwiera przed mieszkańcami szerokie możliwości wypoczynku i rekreacji w pobliżu własnego domu.

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajduje się jeden z największych wrocławskich parków – chroniony krajobrazowy Park Szczytnicki o powierzchni niemalże 100 ha. Dodatkową atrakcją parku jest założony na początku XX w. Ogród Japoński, będący unikalnym w Europie żywym fragmentem japońskiej kultury. Liczne place zabaw z pewnością niczym magnes przyciągną dzieci, natomiast przepiękne alejki skuszą rodziców, którzy poza odprężającym spacerem będą mogli podziwiać wiele osobliwości dendrologicznych oraz imponujące ogrody kwiatowe.

W okolicy, na Wielkiej Wyspie, znajduje się również słynne wrocławskie zoo, Hala Ludowa, w której odbywają się liczne imprezy sportowe, widowiskowe bądź targowe oraz zbudowany w latach 30. XX w. kompleks sportowy zwany Stadionem Olimpijskim. Starannie zaplanowane zostały również obszary zielone samego kompleksu. Concerto Verona to osiedle zlokalizowane w centrum miasta – bo przecież w Śródmieściu – a zarazem sąsiadujące z bujną przyrodą. Tak atrakcyjne miejsce w połączeniu z luksusowym standardem mieszkań to propozycja dla osób o wymaganiach zdecydowanie wyższych niż przeciętne.