Italia przy Rondzie

Ekskluzywny, włoski apartamentowiec powstanie do końca 2007 roku w centrum Wrocławia. Inwestycja zagranicznego dewelopera to około 13,5 tys. mkw. mieszkań, lokali użytkowych i biur. Rondo Verona zostanie zbudowane koło ronda przy pl. Powstańców Śląskich. - Oferujemy powierzchnie na lokale użytkowe na parterze, biurowe zaś na piętrze - mówi Marco Rinaldi z firmy Verona Building - Mieszkańcy apartamentów z wyższych pięter będą mogli zejść do fryzjera bądź kawiarenki.

Podłogi z iroko

Lokale handlowo-użytkowe mają do 300 metrów. Nad nimi jest od trzech do pięciu pięter mieszkalnych. Wysokość budynku nie jest przypadkowa, nawiązuje do sąsiedniej zabudowy. Ostatnie piętra to lokale dwupoziomowe, o standardzie willi. Największe mieszkania mają do 100 mkw. Najmniejsza kawalerka liczy sobie 25,80 mkw. Istnieje możliwość łączenia lokali jedno i dwupokojowych. Apartamenty są oddawane pod klucz. Wszystkie mieszkania zostaną wyposażone w drzwi antywłamaniowe i klimatyzację. - Do ich wykończenia użyjemy wysokiej jakości materiałów - podkreśla włoski deweloper. - Podłogi zostaną wykonane z egzotycznego iroko, balustrady będą satynowane, a klatki schodowe wyłożone marmurem i ozdobione oryginalnymi rzeźbami.

W centrum, wśród drzew

Atutem nowej inwestycji jest jej lokalizacja. Przy  rondzie na Powstańców spotykają się ważne arterie komunikacyjne miasta, zarówno dla ruchu samochodowego, jak i tramwajowego. W podziemiach Rondo Verona przewidziano parking dla mieszkańców. Przed miejskim zgiełkiem ochroni lokatorów roztaczający się wokół budynku park. Włosi, choć zadebiutowali niedawno na polskim rynku, w swoim kraju są, jedną z najstarszych, bo ponad 120-letnią  firmą deweloperską. - To nasza druga inwestycja w Polsce - mówi  Marco Rinaldi - W centrum Krakowa realizujemy podobną. Do pierwszego budynku wprowadzili się lokatorzy. Lokale w drugim są już sprzedane. Teraz oferujemy apartamenty w trzecim. Verona Building w tym roku podniosła kapitał zakładowy do 16 mln złotych. Plany wrocławskich mieszkań są na stronach WWW dewelopera. Można też zapoznać się z ciekawą makietą budynku we wrocławskim biurze sprzedaży.